Yeni Ümit İş Makineleri Kursu
Yenileme eğitimi

YENİLEME EĞİTİMİ PROGRAMI

Yenileme eğitimi gerekli midir? 2495 sayı ve 1981 tarihli Özel Güvenlik Yasasına tabi olan Özel Güvenlik Görevlilerinin Çalışma İzin Belgelerinin süreleri 25.06.2009’da biteceği için tekrar Yenileme Eğitimine girmeleri ve yenileme sınavına katılarak kimlik kartlarını almaları gerekiyor. Bahsedilen yenileme eğitimine ve sınavına katılmak , kimlik kartının yenilenmesi için yeterli olacaktır.

Güvenlik Eğitimi sınav sonuçları için tıklayınız

Silahlı Yenileme İçin İstenen Belgeler (Y1)


1. Nüfus Cüzdanı Fotokopisi

2. İkametgah Belgesi (muhtarlıktan) veya Yerleşim Belgesi (Nüfus Müdürlüğünden) veya adres bilgi sayfası çıktısı (e-devlet şifresi üzerinden)

3. Öğrenim Durumu Belgesi Fotokopisi (diploma, mezuniyet belgesi, tasdikname, öğrenci belgesi vb.) (en az lise mezunu)

4. 3 adet vesikalık fotoğraf (son 6 ay içinde çekilmiş ve asıl olmalıdır, fotokopi olamaz. Erkek adaylar sakalsız, gömlek-kravatlı ve arka fon beyaz olacak şekilde çektirmelidir. Bayan adaylar abartılı makyajsız ve yine arka fon beyaz olacak şekilde çektirmelidir.

Fotoğraflar, eğitim sertifikası ve Özel Güvenlik Görevlisi Kimlik Kartında kullanılacağından istenen şartları taşımalıdır.)

5. Ö.G.G Kimlik Kartı ve/veya Ö.G.G Eğitim Sertifikası Fotokopisi (Şayet kayıp ise, Özel Güvenlik Şube Müdürlüğü’nden alınmış onaylı sertifika sureti veya sertifika durumuna ilişkin yazı, emniyet onaylı belge çıktısı.)

Ö.G.G Kimlik Kartı hiç almamış (KİMLİKSİZ – Yalnızca Eğitim Sertifikası Sahibi) adaylardan ise ayrıca;

6. Sağlık Kurulu Raporu Fotokopisi (Devlet hastanelerinden ” Silahlı Güvenlik Görevlisi Olur” ibareli heyet onaylı rapor olmalıdır.)

Kesin kayıt işlemi için istenen tüm belgelerin sizlere belirtilen süre içinde, doğru ve eksiksiz şekilde teslim edilmesi gerekmektedir.

İstanbul’daki Güvenlik Kursları için linki ziyaret edebilirsiniz: https://www.guvenlikkursuistanbul.com/istanbul-guvenlik/

Leave a Reply